Hayırsever işadamları Vedat ve Vehbi Demir'in babaları adına yaptırdıkları 4 derslikli Mehmet Demir Anaokulu düzenlenen törenle açıldı. Okulun açılışı kurdelasını kesen Denizli Valisi Abdülkadir Demir, ilçede neredeyse tüm okulların hayırseverler tarafından yaptırıldığını belirterek, "Çivril, hayırseverlerimizin en fazla okul kazandırdığı ilçe.

Hayırseverlerimizin yaptırdığı bu anaokulunda 100 çocuğumuz modern ortamda eğitim alacak" dedi. Hayırsever işadamları Vedat ve Vehbi Demir'in babaları adına Çivril'de yaptırdıkları dört derslikli Mehmed Demir Anaokulu düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Ak Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Çivril Kaymakamı Orhan Burhan, AK Partili Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, hayırsever işadamları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Anaokulunun açılışında hayırsever işadamları Vedat ve Vehbi Demir kardeşlere teşekkür eden Vali Abdülkadir Demir, eğitimin ilk öncelikleri olduğunu belirterek, "Eğitime yapılan yatırım en hayırlı yatırımların başında gelir. İlçemize böyle bir okul kazandırdıkları için Demir Ailesi'ni yürekten kutluyorum. Bu okullardan kendisi gibi ülkesine milletine hizmet eden bireyler yetişecektir. Çivril'deki okulların büyük bölümü hayırseverler tarafından yaptırılıyor. Okul yaptırmak için hayırseverlerimiz birbirleriyle yarışıyor.

Bu konuda Çivril çok şanslı. Eğitime katkı koyan tüm hayırseverlemizi kutluyorum. Hayırseverlerimizin yaptırdığı bu anaokulunda 100 çocuğumuz modern ortamda eğitim alacak" dedi. Hayırsever işadamı Vehbi Demir ise, çocukların iyi şartlarda eğitim alması için gereken desteği vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Çocukların sevincini ve güler yüzünü gördüm, mutluyum.

Gücüm yettiği kadar eğitime yardım etmeye devam edeceğim. Bölgemizin bu tip eğitim kurumlarına ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Yapılan okulun ilçemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından protokol üyeleri okulu gezerek öğrencilerle sohbet etti. Açılış programı Demir kardeşlerin babaları adına okuttukları mevlit ile sona erdi. 343 metrekare alana bodrum ve zemin kat olarak inşa edilen okul 335 bin liraya maloldu. DHA


Diğer Sosyal Sorumluluk
  • İçerik hazırlanıyor.